Hakkımızda - Akademi AkcanGelecek, Sanat ile Aydınlanacaktır...


Misyonumuz

Akademi Akcan Müzik Bale ve Dans Eğitim Merkezi olarak, Türkiye'nin batılaşma projesi kapsamında çok önemli bir eksikliği, sanat ve insan adına tamamlamak üzere yola çıktık. Öğrencilerimize akademik standartlarda birebir müzik eğitimi vererek sanata duyarlı bir yapı kazandırmanın yanı sıra, müziksel işitme ve ritm duygusunu güçlendirmek, ulusal ve evrensel müziğin seçkin örneklerini tanıtarak müzik kültürünü geliştirmeyi amaçlamaktayız.

Vizyonumuz

Akademi Akcan Müzik Bale ve Dans Eğitim Merkezi olarak; Geçmişten günümüze ulaşan, tarihin bir çok anı ve hayatın birçok alanında kendini hissettiren kültür mirasımıza, bizlerden geleceğe ulaşabilecek sanatçıları yetiştirmeyi vizyon olarak görmekteyiz. Çünkü gerçek anlamda sanata yatırımın batılılaşma ve modernleşme adına en güzel araç olduğuna inanmaktayız. Amacımız sadece batı standartlarını örnek almak değil, aynı zamanda kendi ulusal müzik kültürel kimliğimizi tanıtmak ve anlatmaktır.

AMACIMIZ

Akademi Akcan; Müzik Bale Dans Eğitim Merkezi, Türkiye'nin kültür ve sanat alanındaki gelişimine hizmet vermek amacıyla, 1 Ekim 2003 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Merkezimiz öncelikli olarak kaliteli müzik eğitimini hedeflemiş ve eğitmen kadrosunu bu doğrultuda titizlikle seçmiştir. Akademimiz Klasik Batı Müziği alanında, her biri kendi dallarında önemli başarılara imza atmış profesyonel bir kadroyla hizmet vermektedir.

Akademi Akcan, Türkiye'nin batılaşma projesi kapsamında çok önemli bir eksikliği, sanat ve insan adına tamamlamak üzere yola çıkmıştır. Öğrencilerimize akademik standartlarda birebir müzik eğitimi vererek sanata duyarlı bir yapı kazandırmanın yanı sıra, müziksel işitme ve ritm duygusunu güçlendirmek, ulusal ve evrensel müziğin seçkin örneklerini tanıtarak müzik kültürünü geliştirmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca başarılı olan öğrencilerimizin uluslararası müzik festivallerine, master kurslarına, müzik okullarına ve yarışmalara katılmalarını sağlamak hedeflerimizdendir.

Akademi Akcan Müzik Bale ve Dans Eğitim Merkezi olarak bu işe başlarken amacımız, geçmişten günümüze ulaşan, tarihin bir çok anı ve hayatın birçok alanında kendini hissettiren kültür mirasımıza, bizlerden geleceğe ulaşabilecek sanatçıları yetiştirmektir. Çünkü gerçek anlamda sanata yatırımın batılılaşma ve modernleşme adına en güzel araç olduğuna inanmaktayız.

Amacımız sadece batı standartlarını örnek almak değil, aynı zamanda kendi ulusal müzik kültürel kimliğimizi tanıtmak ve anlatmaktır.

BRANŞLARIMIZ

Merkezimizin branşları arasında piyano, keman, klasik gitar, elektro gitar, yan flüt, şan, perküsyon, solfej, erken müzik eğitimi, bale, modern dans, latin dans ve çocuklar için dans bulunmakta; Her geçen gün aldığımız talepler neticesinde yelpazemiz biraz daha gelişmekte ve genişlemektedir.

Erken yaşlarda alınan müzik eğitiminin çocuklara disiplin kazandırdığı, programlı çalışmaya yönelttiği gözlemlenmektedir. Erken yaşlarda dans eğitimi alan çocuklar ise, duruş, oturuş, yürüyüş kabiliyeti ve estetik kazanırlar.

Dans eğitimi için alt yaş sınırımız 3, enstrüman eğitimi için 5, erken müzik eğitimi için 2 yaştır.

AKADEMİ AKCAN OLMAK

Deneyimli ve profesyonel eğitimci kadrosuyla kaliteli müzik eğitimine verdiği hizmetin yanı sıra Akademi Akcan, kısa süreye sığdırdığı pek çok konser etkinlikleriyle de Ankara'nın kültür ve sanat yaşamına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Etkinliklerimiz arasında kendi öğrencilerimizin ve uluslararası sanatçıların katılım sağladıkları konserler, organizasyonlar, festivaller, müzik ve dans günleri, bulunmaktadır. İdil BİRET, Kamerhan TURAN, Costas COTSIOLIS, Yalçın TURA, Suna KAN, Sachiko MIYASITA, Gülsin ONAY, Mesut ÖZGEN gibi dünya çapında sanatçıları müzikseverlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Kuruluşundan itibaren genç sanatçıları her alanda destekleyen Akademi Akcan, her yıl bahar aylarında düzenlediği “GENÇ YETENEKLER KLASİK MÜZİK BULUŞMALARI”nda iki hafta süreyle ortalama 10 - 12 konser etkinliğinde genç yetenekleri müzikseverlerle buluşturmaktadır.

AKADEMİ AKCAN'DA

- Çağdaş ölçülerde sanat ortamı,

- Amaca uygun olarak düzenlenmiş, özel donanımlı ve evrensel kalitede stüdyo ve atölyeler,

- Görsel ve işitsel iletişimi güçlendiren kafeterya ve salonlar,

- Sanat formasyonu ve öğretmenlik formasyonu sahibi, sanatçı akademisyen ve öğretmenler,

- İlgi ve yetenek testleri,

- Her öğrenciye, kendi bireysel özelliklerine göre ayrı öğretim yöntemleri,

- Özgün yöntemlerle meslek edinme ve hobi özel programları,

- Konservatuar, fakülteler ve okulların müzik bölümlerine hazırlık kursları,

- Sanatsal eğitim yaklaşımı ve uzman yöneticilerle, gelecek adına ciddiyetle bale, salon dansları, modern dans, dans sporu, solfej, piyano, keman, yan flüt, gitar, perküsyon dersleri