Kurslar

Bale Kursu
Bale

Bale Sanat Yönetmeni Zeynep Sunal Öngün denetiminde, deneyimli öğretmenlerimiz tarafından verilen bale eğitimi, çocuklarımızın hem bedenini, hem ruhunu geliştiren, onun alabileceği en faydalı eğitimlerdendir.

Sınıflarımız

- Ön Hazırlık 1-2 (5-7 Yaş)
- Teknik 1-2-3 (8-15 Yaş)
- Mezuniyet Sınıflarımız (15 Yaş ve üstü) olarak belirlenmiştir.

Bale sınıfları; fiziksel faydalarının dışında çocuklara organize bir ortamda sosyalleşmek ve bağ kurmak için fırsat verir. Dahası ve en önemlisi; hayatları boyunca kullanacakları sözsüz iletişimi sağlayan beden dilini öğrenmelerini sağlar.

Bale, belli figürlere adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Bale dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının ileri standartda birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir.

Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca "dans" anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir.

Bale uzun yıllar süren bir eğitimle öğrenilir, çoğunlukla müzikli yapılır. Erkek dansçılara "balet", kadın dansçılara "balerin" denir. Balede tayt, mayo ve "tütü" denilen özel etek ve bunun gibi giysiler kullanılır. Bale terminolojisinde ayakların tam parmak ucunda durmasını sağlayan ayakkabıya "point" ya da "puant" denir. Bale yapılmadan önce esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır, yoksa ısınılmadan hareketler yapıldığı için kaslar yırtılabilir ya da vücudun biryeri incitilinebilir.


0-312-440 57 27


HEMEN ARAYIN !